Kürk İnşaat, turizm sektöründeki yatırımlarına 2011 yılında Kurmick Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Aş yi kurarak başlamıştır. Kürk İnşaat’ın iştiraklerinden olan Kurmick Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Aş nin %82 hisse ile büyük ortağı Kürk İnşaat’tır.
Kurmick Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Aş, inşaatını 2013 – 2016 yılları arasında Irak’ın Amara bölgesinde inşaatını gerçekleştirdiği ve sonrasında da işletmesini üstlendiği, bölgenin ilk 5 yıldızlı oteli olan Kurmıck Maysan Otel ile turizm sektörüne giriş yapmıştır. Kurmıck Maysan Otel Açıldığı günden itibaren üstün hizmet anlayışı; müşterilerine sağladığı çeşitli sosyal, kültürel ve sportif imkanları, uluslararası standartlara uygun donanımı ile dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını ağırlamaktadır.
Kurmick Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Aş, 2017 yılında Kurmick Turizm Seyahat Acentası ünvanı ile yeni bir iş alanına daha giriş yapmıştır. Acentanın, Türkiye / Mersin merkez olmak üzere, Irak / Erbil ve Irak / Maysan şubeleri, 7/24 hizmet anlayışı kuvvetli bilgi ve tecrübeye sahip ekibi ile seyahat organizasyonu, otel rezervasyonu ve araç kiralama ile vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir.